קצת עלי

 
 
 ליום הולדתי קיבלתי מתנת יום הולדת מיוחדת במינה מקוראל זוגתי - סדנת ציור מנדלות עם האמן ומתוה ההדרך - איתן קדמי. קצת הסתייגתי אבל החלטתי לזרום. לא ידעתי עד כמה חשובה תהיה מתנת יום ההולדת הזאת.
 
מהרגע שהתחלתי לצייר את המנדלה הראשונה השתחררה אצלי חסימה (נפתחה לי הצ'אקרה) של שנים רבות בתחום היצירה. מאז אני מצייר יום יום, מנדלות, ציור על חפצים שונים מהטבע, מנדלות חול, מנדלות בשיתוף עם אנשים נוספים ועוד ועוד.
 
המסע הזה ריפא בליבי פצעים שהחיים יצרו וקירב אותי למחוזות המחברים בין הגוף והרוח.
חרדה ,דיכאון וקיפאון יצירתי התרפאו להם ופינו את מקומם לחדוות היצירה ולעולם מופלא ושמח של צורות וצבע.
אחרי תקופה די קצרה התארגנה קבוצת אנשים שביקשה ממני ללמד אותם את ציור המנדלות ומאז אני לא מפסיק ללמד ולהדריך קבוצות ויחידים בדרך המנדלה .
 
בכל פעם מחדש אני עומד נפעם מול העוצמה וכוח הריפוי שיש בציור המנדלה.אנשים בכל הגילאים שמעולם לא העזו לצייר מגלים מחדש את חדוות היצירה ומתחברים מחדש לילד הקטן שבהם, סוגרים מעגלי חיים , מרפאים פצעים ישנים ומשחררים שדים ובעיקר מתחברים לשמחה ולעוצמה של היצירה בצורה וצבע .אני מוצא הנאה וסיפוק גדול בשיתוף עוד ועוד אנשים בדרכה המופלאה של המנדלה.
 
נולדתי וגדלתי  בקבוצת שילר, קיבוץ שהוא  אי של ירק, שדות ופרדסים בלב השפלה. בילדותי נמשכתי לעולמות הפנטזיה והרוח אליהם נחשפתי דרך קריאת ספרים, נגינה בסקסופון ובמחול . הימים היו שנות ה 60'- 70'  העליזות וחברת המתנדבים היתה מאוד משמעותית עבורי. דרכם נחשפתי לתרבות ילדי הפרחים ולאוצרות גדולים של ידע, אמנות ומוסיקה.
 
מאז ומתמיד הייתי משרבט כפייתי (doodling) על כל מקום אפשרי אך לציור פרופר הגעתי רק בגיל 20, עת הייתי מושבת עקב פציעה בשירות הצבאי .
לאורך חיי הבוגרים שילבתי בין חיי משפחה, עבודה בחקלאות, חינוך ואמנות.
 
בשנת 2000 סיימתי לימודי איור ועיצוב במכללת ויטל ופתחתי סטודיו לעיצוב אינטראקטיבי. העבודה מול המחשב וניהול העסק דחקו את האמנות למקום שולי עד היום שבו המנדלה נכנסה לחיי..
בשנת 2013 למדתי קורס מורים לשיטתו של איתן קדמי "דרך המנדלה".  
כיום אני עוסק באמנות ובאמנות מקודשת באופן מלא ובהדרכת קורסים וסדנאות בתחום המנדלה, רישום וציור.
 
הרבה אהבה
מתי